Heroin

 • 20
Hnědý heroin

Heroin

Štítky : 

Obecně o heroinu

diacetylmorfin
anglicky: heroin, německy: heroin
české slangové názvy: herák, kálo, ejč, Herkules, háčko
anglické slangové názvy: smack, horse, dope, junk, horse, ejč.

Heroin je velmi účinný opiát, který je užívaný lidmi po celém světě pro své euforické účinky. Vyrábí se z opia (šťávy z makovic).

Jeho účinky jsou podobné ostatním opiátům, ale silnější. Euforie je u heroinu nejvyšší z celé skupiny opiátů a opioidů. Uživatelé uvádí nepopsatelnou euforii, štěstí, klid, nevnímání problémů, zvýšení sebevědomí, úlevu od fyzické i psychické bolesti, všechny činnosti jsou zábavnější, máte pocit, že je svět krásný, a vše je příjemné, klidné a radostné.

Na užívání heroinu vzniká silná závislost, která může člověka přivést na úplné dno.

Krátkodobější účinky

 • pocit uklidnění
 • pocit, že se zpomalil čas, že je vše v klidu, žádný stres
 • pocit štěstí, dobré nálady, vše je najednou v pohodě, není potřeba nic řešit
 • všechny aktivity jsou mnohem zvládnutelnější, práce je příjemnější
 • příjemný pocit tepla na celém těle
 • nárůst sebevědomí, malé zábrany, člověk se přestane bát následků svého chování, ztráta stydlivosti
 • velmi silný útlum bolesti, nic Vás nebolí
 • zácpa, celkové zpomalení metabolismu
 • ztráta chuti k jídlu nebo naopak zvýšená chuť k jídlu
 • snížení chuti na sex, ejakulace je takřka nemožná
 • porucha menstruace
 • zvracení (v případě užití většího množství)
 • útlum dýchání (může vést ke smrti, v případě užití většího množství)

S velmi příjemným pozitivním účinkem se zpočátku nepojí větší negativní účinky (pokud nedojde k předávkování).
Při dlouhodobém užívání však negativní účinky narůstají, následky užívání mohou být obrovské, mnohdy vedou ke smrti, sebevraždě, pádu na dno společnosti, utrpení.

Dlouhodobější účinky

 • nárůst tolerance (potřeba užít stále více látky)
 • nižší euforie (s častějším užíváním se euforie způsobená heroinem sníží)
 • závislost (silná, kompletní, psychická i fyzická)
 • pokud si tělo na heroin zvykne, nastává při každém nedostatku drogy v těle odvykací stav – absťák (více k němu v samostatném článku)
 • deprese, úzkosti
 • finanční potíže
 • potíže v rodině, v práci
 • zanedbávání ostatních zájmů, orientace jen na příjemné pocity z drogy
 • přehlížení negativních následků užívání látky
 • pocity méněcennosti, výčitky

Druhy heroinu a jeho cena

Heroin farmaceutické kvality je bílá sypká látka, na ulici se ale dělí do třech kategorií (podle struktury a konzistence, kvality a i ceny):

 1. Heroin hnědý, někdy též nazývaný jako #3, číslo tři, je heroin, který se vyrábí jen ve třech krocích, zpravidla bývá hnědý, s větším množstvím příměsí. Pro injekční použití je třeba ho upravit kyselinou – používá se citronka a jiné. Jeho cena bývá v České republice 800 až 1200 Kč za gram při běžné pouliční kvalitě. V Česku má heroin obvykle velmi nízkou kvalitu, daleko kvalitnější heroin je k dostání v západoevropských zemích. Cena za gram heroinu vychází v Německu v přepočtu 1300-2000 Kč, v Nizozemí 1200-1800 Kč. Vyrábí se nejčastěji v Afghánistánu, Pákistánu, Íránu a okolních zemích.
 2. Heroin bílý, někdy označovaný #4, číslo čtyři, je heroin, který byl vyroben ve čtyřech krocích, na jeho výrobu bylo třeba většího množství práce. Je zpravidla mnohem čistší než heroin klasický a při injekčním užití je rozpustný ve vodě, není potřeba užití kyseliny. V České republice se vyskytuje málo, cena za gram vychází na 1200-3000 Kč, v Německu 2000-3000 Kč, v Nizozemí 2000-3000 Kč. Vyrábí se v asijských zemích – Thajsko, Barma, Vietnam.
 3. Černý heroin, tzn. black-tar, je spíše americkou a anglickou variantou, která se v Česku zpravidla nevyskytuje. Je vhodný jen na užití kouřením. Cena bývá nižší než u hnědého, v přepočtu kolem 700-900 Kč za gram. Autor článku se s ním v Česku nesetkal. Má větší množství příměsí, pro injekční užití nepatří. Vyrábí se nejčastěji v Mexiku a ve státech na severu Jižní Ameriky.

Bílý a hnědý heroin

 

Způsob užití

Heroin se užívá šňupáním, kouřením z alobalu a injekčně. Fungují i jiné způsoby užití (orálně, rektálně), ale ty nejsou běžné.
Šňupání je považováno za nejbezpečnější, proto bychom ho doporučovali, naopak injekční užívání je nejvíce nebezpečné. Injekční užívání je spojené s řadou rizik – riziko přenosu nemocí (HIV, žloutenky a další), riziko vzniku abscesů a plicní embolie, také riziko předávkování je u injekční aplikace obrovské.
U heroinu je velmi důležité správné dávkování, při předávkování hrozí smrt.

Dávkování a časový průběh, jak dlouho trvá, kdy ho ucítím, množství, kolik si vzít, kolik si dát

V tabulce naleznete správné dávkování heroinu a také doby, za jak dlouho začne heroin účinkovat při jednotlivých užitích, a průběh zážitku v čase.

Nutno podotknout, že hodnoty jsou pouze orientační a jsou určeny na základě kvalitnějšího heroinu, kvalita se na trhu značně liší. Vždy začínejte s minimem a postupně navyšujte. Předávkování je velmi nebezpečné. Pokud užijete heroin ve správném množství, užijete si drogu naplno a bez komplikací. Dávat si od začátku hodně je nesmysl, vždycky můžete užít víc.

Dávkování při šňupání heroinu – kolik si ho dát, velikost dávky
nový uživatel máte toleranci (návyk)
Základní dávka 5 – 40 mg 20 – 60 mg
Silná dávka 20 – 60 mg 50 – 150 mg
Další užití 5 – 10 mg 10 – 20mg

 

Kdy začne působit: za 30-120 sekund první pocítění účinků, za 10-30 minut vrchol působení
Užít znovu nejlépe: nejdříve 50 až 180 minut po poslední dávce
Účinek budete cítit: 3 – 5 hodin

 

Velikost dávky – injekční užití
nový uživatel máte toleranci (návyk)
Základní dávka 5 – 10 mg 20 – 40 mg
Silná dávka 8 – 15 mg 40 – 60 mg

 

První účinky zaznamenáte za: 10 – 20 sekund
Trvání účinku: 4 – 5 hodin

 

Množství při užití kouřením (vdechováním par)
Základní dávka 15 – 25 mg
Silná dávka 20 – 30 mg

 

Účinek budete cítit za: 5 – 10 sekund
Vrchol účinku pocítíte během: 10 minut
Trvání toho nejlepšího: 5 – 6 minut
Celková doba působení: 3 – 5 hodin

Závislost

Uvádí se, že rychlost spadnutí do závislosti je u heroinu nejvyšší ze všech látek. Průměrná doba pro vytvoření kompletního návyku na heroin je 1 až 2 měsíce každodenního užívání. Po vytvoření návyku se dané osobě zcela změní život, jeho život se začne točit okolo shánění drogy a zbavování se abstinenčních příznaků.

Odvykací stav (zastarale abstinenční syndrom) sice u heroinu není ve většině případů smrtelný, ale je extrémně nepříjemný, nesnesitelný, „peklo“. Pokud si chcete přečíst něco o absťáku a případně i svépomocné rady, jak ho zmírnit, tak klikněte zde.

Nebezpečí

Nebezpečí u heroinu hrozí z předávkování (může být smrtelné), z přenosu chorob (zejména injekční aplikací), z následků zavislosti (existenční a psychické problémy) a ze strany policie.
Držení malého množství čistě pro osobní potřebu je v ČR přestupkem. Pokud tedy budete mít u sebe dávku čistě jen pro sebe, abyste se zbavili odvykacího stavu, nebo si jednorázově dopřáli pozitivních účinků, nebudete postiženi trestním stíháním.
Držení většího množství je však tvrdě trestáno, stejně tak prodej i výroba.
Tento přístup je velmi chválen mnoha odborníky – jedná se o přístup „sám si dělej co chceš, pokud tím nezačneš škodit ostatním“. Tento přístup se spolu s prevencí ukazuje po celém světě jako nejlepší možný.

Naše doporučení

Za celou redakci varujeme před užitím většího množství.
Vždy je třeba začínat s co nejmenším množstvím, pokud to bude málo, postupně navyšovat. Před každým navýšením počkat alespoň 20 až 30 minut. Tím se sníží riziko smrtelného předávkování.
Nezapomeňte, že každý reaguje na drogy odlišným způsobem.

Pokud jste přestali užívat heroin, prošli jste si odvykacím stavem, nezačínejte znovu se stejným množstvím, jaké jste užívali předtím, začněte opět s málem.
Před užitím si důkladně zvažte, zda Vám stojí jednorázový pozitivní účinek za riziko závislosti nebo jiných problémů.. Účinek heroinu je příjemný, ale ve vlastním zájmu v užívání nepokračujte. Také dbejte ve vlastním zájmu všech doporučení a buďte opatrní.

Dokumenty o heroinu

Na konec tohoto článku ještě přikládáme odkazy na dokumenty o heroinu, které nás zaujaly.

 • Expanze heroinu: Dokument o expanzi, rozšíření heroinu a jiných opiátů a nárůstu počtu uživatelů v USA. Aby mohl být k dispozici na YouTube, je bohužel občasně přerušený obraz. Doporučuji tedy spíše poslouchat jako podcast.

 • Radost ze závislosti – Opiáty a tišící látky: Dokument o obecně tišících látkách – o heroinu a opiátech v první polovině dokumentu, o benzodiazepinech v druhé části. Dokument popisuje heroin a jeho účinky, ale i jeho působení v mozku člověka. Určitě stojí za zhlédnutí.


O autorovi

JT

Bývalý uživatel heroinu - narkoman. V současnosti na substituční léčbě. Vyzkoušel velké množství známých a méně známých omamných látek. O drogách chce informovat zcela pravdivě, popsat jak pozitivní, tak i negativní účinky drog. Občasně přidává i články jiných autorů.

Vaše komentáře

Karel Svoboda

1. června 2019 v 23:37

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má člověk po požití Heroinu nějaké zkreslené vidění , jak má například Marihuana ?

  JT

  4. června 2019 v 0:10

  Dobrý den, Karle,

  u heroinu má dotyčný pozměněný stav vědomí – tzn. prožitek ze světa. Změněné vidění (myšleno například halucinace, zesílení vnímání barev atp.) člověk nemá. Heroin není psychedelikum, mění pouze prožitky, náladu..
  Snad jsem Vám pomohl.
  Užívání heroinu každopádně rozhodně nedoporučuji – z vlastní zkušenosti vím, jak rychle se na něm vypěstuje závislost.

  S pozdravem

  Tomáš, Vše o drogách.cz

  Honza

  17. září 2022 v 18:19

  To záleží.. pokud jste rekreační uživatel, zjistíte, že nájezdy u mnoha návykových látek jsou si vlastně podobné. Opiáty užity v terapeutické dávce většinou odbrzdí. Utlumí úzkosti bolesti, uvolní se svaly, sníží krevní tlak mírně a rozbuší se srdce. Působí jemně povznesenou dobrou náladu. Pokud sednou, máte více energie k činnostem, k práci, k sociálnímu kontaktu. Hudba, prostředí, společnost, to vše stav determinuje. Prvotně dojde k nájezdu. Příjemnému pocitu klidu a pohody. Malé dávky jak jsem psal motivují. Pri nástupu účinků máte pocit tepla. Simrani kdesi v hlavě a břichu, teplo se šíří do končetin. Lépe se mluví lépe přemýšlí. Ale pokud se povede, můžete zvracet, být utlumený a otrávený. Když jsem začínal na tramalu a kodeinu, marihuana se s opiáty velmi měla k sobě. Účinky se doplňovaly. Opiáty ale jako tráva nejsou žádná pařba. Jsou spíše lékem. Navíc příjemné účinky při pravidelném brání rychle slábnou a vyšší dávka je nevrátí. Každý opioid je jiný. Tramadol tapentadol či oxycokon jsou méně tlumivé než morfin kodein heroin..

Hatsune Miku

14. února 2020 v 21:34

Zdravím, objednal jsem si z darknetu nějaký hnědý heroin, lákalo mě to zkusit, zkoušel jsem to kouřit přes skleněnku (nahřícat zespodu) a nic mi to neudělalo. Po asi 25mg jsem měl zůžené zorničky a psychivký stav u mě nenastal žádný, po 50 mg opět jen zůžené zorničky a nic víc. Bojím se zkoušet víc, když nějaké fyzické příznaky inzoxikace jsou na mě vidět už po 25 mg. Dělá tohle heroin normálně, že zůžuje zornice už při tak nízké dávce, která ještě nenavozuje žádný psychický stav? Předem děkuji za odpověď.

  JT

  16. února 2020 v 22:44

  Dobrý den,
  děkujeme Vám za komentář. Máte pravdu, účinek to je zvláštní. Heroin standardní kvality totiž při dávce 25mg pocítíte. Odkud jste heroin objednal – z které země?

  Příčiny, které mě napadají:

  1. Byl jste podveden a vůbec se nejednalo o heroin. Mohl to být nějaký jiný opioid.
  2. Heroin, který Vám poslali, byl nekvalitní s velkým množstvím příměsí, tam by bylo třeba vyšší dávkování.
  3. Kouřil jste to špatně, páry Vám utekly mimo atd.
  4. Vaše tělo nebylo schopné dodat požadovaný stav. Co jiného užíváte? Kupříkladu pokud berete něco s buprenorfinem (Subutex, Suboxone a jiné léky), tak ten snižuje účinky heroinu.

  Na Vašem místě bych určitě heroin nezkoušel a ani ho neobjednával odnikud z darknetu. Každopádně pokud ho i přes všechna nebezpečí chcete zkusit, tak bych ho ještě zkusil užít jiným způsobem – třeba šňupnout. Pokud ani to nepomůže, tak možná zvýšit množství, ale opatrně a postupně. Dávejte na sebe pozor.
  Ještě k Vaší otázce ohledně miózi, ano, může to tak být, záleží ale člověk od člověka, k jak velkému zúžení zornic dojde, jak rychle atd.
  Přeji Vám vše dobré. Pokud budete mít ještě nějaký dotaz, neváhejte mi napsat.
  Honza, Vše o drogách.cz

Iti

4. března 2020 v 22:31

Dobrý den, mám podezření, že můj přítel bere heroin (před lety v tom byl až po uši a jen zázrakem přežil, ale dost to odneska játra). Jakožto naprostý laik hledám více indicií, jak své podezření buď potvrdit či vyvrátit. S přítelem společnou domácnost nemám, takže je to o dost složitější. Máte prosím nějaké další rady kromě zúžených zorniček, únava něco naopak hyperaktivita, či nechuť na sex? Předem děkuji

  JT

  7. března 2020 v 22:56

  Dobrý den,
  děkujeme za komentář. Situace je to velmi složitá. Byla by velká škoda, pokud by si takto ničil zdraví. Jako bývalý narkoman to sice do jisté míry chápu, nicméně určitě za to ten heroin nestojí.
  Indicie samozřejmě mohou být, ale je pravdou, že bez konečného přiznání dotyčného nikdy nebudete mít jistotu. Jde totiž o to, že například střídání nálad může být způsobenou i něčím jiným.
  K indiciím užívání heroinu obecně patří zúžené zornice, nechuť na sex, problém dosáhnout orgasmu/ejakulace, střídání nálad a únava, přílišné pocení, častější žaludeční nevolnosti než u normálních lidí. Závislí na heroinu také tráví delší čas na toaletě a častěji – buď proto, že si drogu dávají na toaletě, nebo kvůli tomu, že mají problém vykonat potřebu, heroin zpomaluje vylučovací a trávicí systém.
  Důležitější důkazy o užívání heroinu jsou určitě nález drogy nebo příslušenství k užívání a také pozitivní test na drogy.
  Vždy je třeba, aby těchto příznaků bylo více a vyskytly se opakovaně. Ani z pozitivního výsledku testu na drogy z moči nebo slin si totiž nemůžete být jistá, že dotyčný bere drogy, může jít o falešně pozitivní výsledek.
  Pokud to skutečně skončí tak, že do toho Váš přítel znovu spadl, tak bych se ho snažil sice podpořit, aby s tím něco udělal, ale zároveň bych se na Vašem místě snažil držet trochu zpátky a mít svoje hranice, za které nesmí Váš přítel zajít. To je velice důležité. To by pak bylo nejlepší probrat osobně s odborníkem na závislosti.
  Přeji Vám, ať to dobře dopadne.
  Honza, Vše o drogách.cz

Lenka

14. června 2021 v 12:49

Dobrý den. Děkuji za tyto stránky a vaši ochotu problémy s drogou otevřeně komunikovat. Doufám, že pořád fungujete.
Jsem lékařka a částečně pracuji se závislými lidmi a zajímalo by mě, jestli by byl běžný nebo trochu vzdělanější člověk vyrobit i sám heroin (zřejmě spíše pro vlastní spotřebu) – máte s tímto zkušenost? Lidi mi toho nakecají ve snaze získat substituci nebo benzodiazepiny – ne že bych byla proti substituci, harm reduction podporuji, BZD ne.

  JT

  3. července 2021 v 2:35

  Dobrý den, Lenko,
  děkujeme za Váš komentář.
  První bych se vyjádřil k substituci a k benzodiazepinům. Musím říci, že obojí, jak benzodiazepiny, tak substituce, může velmi pomoci. U substituce je to asi jasné, u mnoha lidí je to jediný způsob, jak začít opět normálně žít. Benzodiazepiny jsou zase krátkodobá pomoc pro ty, kteří skutečně trpí úzkostmi, těžkou a dlouhodobou nervozitou, panickými ataky a podobnými psychickými problémy. Takže bych je úplně neodsuzoval a opravdu i narkomanovi mohou pomoci – mně osobně pomohly benzodiazepiny s těžkou nervozitou během odvykacího stavu po heroinu. Je ale pravda, že skutečně mají návykový potenciál, je tedy třeba je předepisovat opatrně a jen na krátkou dobu, jedině pokud je k tomu závažný důvod.
  Nyní k Vaší otázce. Heroin se v domácích podmínkách pro vlastní spotřebu v Česku běžně nevyrábí. Byly zdokumentovány případy, kdy se v Česku vyráběl, ale jsou to spíše výjimky. Pro jeho výrobu je totiž buď třeba jiných opiátových léků, které se berou tak, jak jsou, nebo je třeba opium s vysokým podílem účinných látek, které se v Česku špatně shání. Jsme totiž sice jeden z velkých pěstitelů máku, pěstujeme tu ale potravinářský mák, ve kterém je účinných látek málo. „Vařit“ tu heroin klasickou metodou je tudíž velmi obtížné a spíše se vyplatí ho dovézt z jiných zemí.
  Vaše pacientka se s tím mohla setkat, to je pravda, ale spíše bych řekl, že se jednalo o tzv. braun. Ten se vyrábí z opiátových léčiv, populární byl zejména za socialismu, jeho výroba ale stále sporadicky přetrvává. Nejde o heroin jako takový, ale směs jiných opiátů, uvádí se tuším hydrokodon a další. Účinek je heroinu podobný, ale skutečný heroin to není.
  Lukáš, Vše o drogách.cz

Pozůstalý

4. listopadu 2021 v 23:25

Ahoj, chci vás varovat, ať to svinstvo ani nezkoušíte. Umřel mi na to kamarád ve 26 letech po prvním použití. Na euforie vám postačí extáze, není třeba jít do tak velkého rizika s herakem.

  JT

  7. listopadu 2021 v 0:07

  Dobrý den,
  ano, skutečně ideální je nezkoušet žádné drogy. Nebezpečná je i ta extáze, kterou zmiňujete, a i na otravu alkoholem lze zemřít.
  Musím ale zároveň objektivně připustit, že heroin lze vyzkoušet s malým rizikem, pokud dodržíte správnou velikost dávky, dávkování na webu z tohoto důvodu uvádíme. Je třeba začít opravdu s minimální dávkou a užité množství ideálně ani nezvyšovat během prvních pár hodin od užití. Kdyby se Váš kamarád tohoto držel, mohl mít mnohem větší šanci.
  Rád bych Vám ještě vyjádřil upřímnou soustrast, Vaší ztráty mi je líto.
  Lukáš, Vše o drogách.cz

Míša

30. listopadu 2021 v 20:08

Zdravím, jmenuji se Michal. Začal jsem s opiáty na oxykodonu (OxyContin 80) v 17cti letech, je mi 22. Šňupal a kouřil jsem ho necelý rok v kuse. Poté ještě měsíc v kuse hnědý heroin. Velmi silný absťák ovšem po měsíci průjmu, nechutí k jídlu a problémy s usínáním jsem nepotřeboval znovu. Umím si pomoci benzodiazepiny. Dále v 19cti až do teď DHC – dihydrokodein. Pouze tablety jím. Přijde mi silnější euforicky, svědění celkový účinek cca 600 mg byl silnější než Oxykodon 240mg. Celkově chci říct že opiáty se dají zneužít a i přestat když člověk vydrží abstinenci. Ovšem nikdy jsem opiát neaplikoval nitrožilní cestou. Heroin nebo kousek OC na plechu max. Ale dávky byly high. Pokud člověk tedy nesklouzne až k nitrožilní aplikaci a vydrží peklo po vysazení lze opiáty úspěšně zneužívat „víkendově“. Oficiálně jsem na opiátech 5let. Lidé nepíchejte si drogy pak lze stěží přestat!

Tomáš 15 let

1. srpna 2022 v 12:58

Dobrý den, mám takový problém. Nedávno jsem si dal asi po 6ti mesicich snad zřejmě pervitin, nebo aspoň dealer, který mi to prodal tvrdil ze je to peří. Jenže teď několik dni v kuse dám minimálně 1 čáru denně nebo 2 prásky ze skleněnky. Bohužel se úplně nevyznám v rozdílu mezi pernikem a heroin jelikož je to dost podobná droga, takže se to moc nedá rozeznat. Zrovna naposled jsem si dal lajnu včera večer a dneska jsem měl jen brko ale u sebe mám ještě asi 3 druhy matra. A ten jeden druh kterého jsem koupil gram za 1400, tak je jakoze fakt kvalitní a asi zatím nejsilnější co jsem kdy měl. Takže se obavám jestli se nejedna o heroin, ktery nemůžu nikde ani dohledat jakou má heroin chuť. Jenze toho kvalitního jsem trosku ochutnal na jazyk a jsou to proste krystaly větší které musím i drtit. Mělo to ze začátku takovou kyselo-štípavou chuť a pak hořkou jako pernik, ale ten druhej druh zase není kyselý ale jen horký. Za odpověď budu rád.

  JT

  18. srpna 2022 v 19:45

  Dobrý den, Tomáši,
  děkujeme za komentář. Obávám se ale, že jste opravdu špatně informován. Píšete totiž, že heroin je podle Vás „dost podobná droga“ pervitinu. To je naprosto špatně, je to totiž právě naopak. Laicky řečeno, pervitin je zrychlovák, stimulant, který dodává lidem pocit energie a vzrušení. Naopak heroin je laicky řečeno „zpomalovák“, opiát, uklidňující látka, která dodává pocit štěstí, klidu, pohody.
  Jak se po užití lajny cítíte? Pokud se cítíte stimulovaný, plný energie, tak se zcela jistě nebude jednat o heroin. Navíc heroin nemá podobu krystalů.
  Podle chuti se bohužel pervitin těžko odhaduje, protože může být ovlivněna příměsemi. Ale tipuji, že pokud se nejedná o pervitin, tak by mohlo jít o krystalické MDMA nebo mefedron, či podobnou látku.
  Mimochodem Vaše konání je značně rizikové. Užívat Vám neznámou látku, u které ani nevíte, jaké množství si vlastně dát, Vám může způsobit i předávkování, i smrt. Určitě bych Vám tedy doporučil minimálně začínat s minimální dávkou, nebo úplně nejlépe drogy neužívat vůbec.
  Lukáš, Vše o drogách.cz

  Jindřich

  7. ledna 2023 v 15:29

  Perník a heroin , je podobná látka a účinky ? To slyším tedy prvně . Jsou to naprosto rozdílné drogy . Pervitin je silný stimulant , kdežto heroin je velmi sedativní a euforicky . Jediné co mají společného je euforie . U pervitinu si dovolím napsat , že euforie je šílenější. Ovšem je to i jiná euforie . U heroinu je to spíše velmi dobrá nálada , chuť pracovat , člověk se nebojí komunikovat je tzv. nad věcí . U pervitinu je člověk velmi nabuzený , nutí ho to něco dělat , klidně hodiny kreslí například .
  Jsem uživatelem Opiátů už 2 roky . Teď jen oxykodon ve větším množství. Dostávám ho od doktora 3 balení na 2 měsíce . Když se chci sjet tak snim většinou za 8 hodin celé platicko 80 mg .
  Jinak užívám 2x 80 mg denně , jen aby mi nebylo zle . Abstinovat jsem zkoušel a abstinuji docela často, pomocí suboxonu , fentanylu aj. Abych neměl tak velkou toleranci , protože jsem to jednou dotáhl až na 15 tablet Oxy denně a to už fakt nešlo .

   JT

   2. února 2023 v 23:41

   Dobrý den, Jindřichu,
   děkujeme za komentář. Jak jsem už psal v předchozím příspěvku, je to přesně jak říkáte. Pervitin a heroin jsou naprosto rozdílné drogy, pisatel dotazu je opravdu špatně informován.
   Ale je dobře, že zavítal na naši stránku, od toho tu náš web je – aby informoval o drogách co možná nejobjektivněji, abychom předešli předávkováním, závislostem atd.
   Mimochodem za 2 roky už jste si vybudoval docela slušnou toleranci, protože 10 tablet oxy 80mg denně už je opravdu hodně. To někteří mají po 10 letech závislosti na opiátech.
   Uvažoval jste o tom, že byste s drogami přestal? Možná by pomohlo si o tom promluvit s odborníkem.
   Minimálně byste ušetřil spoustu peněz a neměl strach, že budete mít absťáky atp.
   Lukáš, Vše o drogách.cz

Kamil

13. prosince 2022 v 21:41

Dobrý den. Beru heroin s přestávkami už asi 20let. Šňupu nebo kouřím. Problém je ten, že trpím asi posttraumatickou stresovou poruchou způsobemou tyranií ze strany otce. Pokud neberu a to i delší dobu, tak mam deprese, pocity méněcennosti, letargie a úzkosti, problémy v práci, není motivace, vstávání je peklo. Paradoxem je, že jakmile zase začnu brát, tak se mi v práci daří. Začnu slušně vydělávat, práce mne baví a karierně rostu. Snažím se udržovat co nejmenší dávky, tak aby to na mne nebylo znát a finančně mne to nezruinovalo. Jednou za čas, když mám volno, tak se „mučím“ abstinováním, abych zase snížil toleranci. Zkrátka k tomu fetování přistupuji velmi zodpovědně, ale strašně mne to štve a vím, že to takhle nejde na věky. Dokonce se mi daří splácet dluhy. Brzy z toho budu venku. Ty dluhy jsem si způsobil paradoxně v době kdy jsem nebral. Nepracoval jsem a na vše kašlal. Neměl jsem žádnou motivaci a všechny úřední formality byly pro mne hororem. Rád bych s tím přestal, ale asi to nebude jen problém drog ale něco hlubšího. Problém je, že návštěva lékaře či úřadu je pro mne obrovský stres a pokaždé když jsem se už dokopal k psychiatrovi, tak mne nikdo neposlouchal a například v riapsu mi poradili pít třezalkový čaj. Nemůžu za to, že na venek vypadám v klidu ale uvnitř prožívám horor. Rád bych to změnil ale nejak mi není přáno. Do nejakého sananimu či tak nechci chodit, protože mivadí ty typy co tam chodí. Nepiju, neberu jiné drogy, poctivě a usovně pracuji, nechodím na žádné párty ani moc mezi lidi. Přátelím se jen se slušnými lidmi, kteří však o mém ozvyku nemají tušení. Je to strašná past. Nevím už vubec co s tím. Rodinu nemám. Mám jen psa a kočku o které se musím starat,takže pobyt v léčebněnepřipadá v úvahu. Navíc bydlím v pronájmu kde mám uloženo veškeré své nářadí a nástroje potřebné k práci a kdybych přestal s prací a šel se léčit, tak skončím na ulici. Je to nefér. Lidem jako jsem já by měli dávat to co jim pomáhá legálně a za snesitelný peníz. Do doby než jsem poznal heroin byl život pro mbe utrpením. Nespavost, každodení myšlenky na sebevraždu, méněcennost atd. Nejakou dobu jsem od psychiatra dostal antidepresiva a nejake neuroly, ale bylo mi po to. jen zle a tupě. Co s tím? Setkali jste se v životě s něčím podobným?

  JT

  2. února 2023 v 23:52

  Dobrý večer, Kamile,
  samozřejmě, že setkal, já jsem ostatně na tom podobně jako Vy, jsem také velmi slušně žijící člověk, nikdo by do mě neřekl, že jsem již cca 15 let závislý na opioidech. Nyní tedy na substituční léčbě.
  Máte přesně pravdu, že časem již tak spolehlivý nebudete. Chtělo by to tedy s tím něco udělat, než bude pozdě.
  Zcela upřímně musím říct, že to, že říkáte, že nemůžete jít do léčebny kvůli domácím mazlíčkům, vnímám trochu jako výmluvu. Dalo by se to totiž vyřešit buď psím hotelem nebo třeba přes inzerát najít někoho, kdo by se Vám o ně postaral. Dalo by se to vyřešit.
  Nebo můžete rovnou zkusit substituční léčbu.
  Pro rozhodnutí, jak dál postupovat, by to ale určitě chtělo delší rozhovor s psychiatrem, který se zabývá závislostmi, tohle zkrátka přes diskuzi nevyřešíme.
  Odkud jste? Pokud z Prahy, mohu Vám někoho doporučit. Napište mi případně přes kontaktní formulář zde na webu.
  Přeji Vám, ať se Vám co nejdříve podaří z toho bludného kruhu závislosti dostat. Život za to stojí!
  Lukáš, Vše o drogách.cz

Lubomír

1. května 2023 v 22:44

Zdravím ,
Jsem uživatel opiátů , Oxykodon 80mg , Měl jsem nějaké pauzy asi 3x , nejdéle 3 měsíce čistý , teď naposledy, 14 denní detox , no šíleně mi bylo , jedl jsem až 10 ks 80 mg denně . Teď jsem se opět vrátil k užívání , max 3-4 denně , tolerance skoro nula . Můj známí mi donese hnědý heroin 0,2 g . Moje otázka zní , kolik si mám vzít ? Budu ho šňupat . Bude mít vliv , že beru oxykodon ? Samozřejmě to nebudu míchat. Čistě si dám heroin , ale nechci se předávkovat. Mám hroznou touhu heroin zkusit . Mám v plánu si vzít 50-100 mg . Jde mi o toleranci , jestli oxykodon mi udělal toleranci i na heroin . Díky za odpověď. Pěkný den .

  JT

  30. června 2023 v 3:04

  Dobrý den, Lubomíre,
  to se chcete pustit do skutečně riskantní činnosti. Nicméně je to Vaše věc. Jen si prosím dejte pozor na předávkování. Oxykodon je také opiát, takže Vám udělá toleranci i na heroin, nicméně i tak radím začít s málem. Začněte s nejnižší doporučenou dávkou a neužívejte ho injekčně, zkusil bych ho šňupnout na Vašem místě.
  I tak bych si ale ještě promyslel, jestli do toho chcete jít, jestli by naopak nebylo lepší s opiáty skoncovat..
  Lukáš, Vše o drogách.cz

Přidat komentář

Varování

Užívání drog je značně riziková činnost. Naše stránky se snaží pomoci každému, kdo se již rozhodl, že bude drogy užívat, aby rizika užívání drog snížil. Drogy mohou krátkodobě přinést potěšení, ale dlouhodobě ničí životy. Nejlepší je drogy neužívat vůbec!

Nezapomínejte, že pozitivní účinky, které tu popisujeme, jsou vždy jen krátkodobé. Naopak závislost je onemocnění dlouhodobé.

Před každým užitím drogy si vždy důkladně zvažte, zda Vám krátkodobý příjemný pocit stojí za riziko dlouhodobých problémů.

Nenašli jste, co jste hledali? Nevadí, napište nám svůj dotaz!